Bugün,
Ana Menu
Anasayfa
Yöresel Haberler
Hava Durumu
Sinema
Astroloji
Eğlence
Oyun
E-Kart
Forum
Turizm
Hoteller
Rent A Car
Turizm & Seyahat
Restaurant & Cafe
Trabzon Hakkında
Kültür
Tarih
Coğrafya
Resimler
İçerik Ortakları
Sağlıkonline
Şiir Sitesi
Hukuk Rehberi
Tıkabasa.com
ankara evden eve nakliyat
seo
Anket
--Anket Güncellenmektedir.--
E-Bülten
 Kaydınızı yapın.,Bizden haberdar olun.


Güncel Haberler
Yöresel Haberler
Yılmaz'dan Çarpıcı Açıklama
 

04.07.2022

      Spor eski bakanı, Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, federasyonun ve Bordo Mavili kulübün geldiği noktanın, yönetenlerden kaynaklandığını söyledi, gündem belirleyecek sözler sarf etti.

Yılmaz'dan inciler

 

     Bana siyasi baskı ve sert yönetici sözleri olamazdı. Şahsiyetim, karizmam ve adaletim bunların önüne geçerdi.

 

     Sanırım özerklikte acele ettik. Bütçe arttı, herkes 'Ben de yaparım' dedi. Profil değişti, işler gevşedi.

  

     Bakanın ilk çıkışları ve ardından hiçbir sonuç çıkmaması, güvensizlik ortamını doğurmuştur.

 

     MHK maaşlı olup, federasyona bağlandıktan sonra yazılıp çizilenler arttı.İddaa futbolun öcüsüdür. İddaa'da güven ortamını sağlamak mümkün değil.

Federasyon başkanı, bu işin yöneteniyse her stada gidebilmelidir.

 

     Trabzon artık federasyonun himmetine ihtiyaç duyuyor. Trabzon ağadır, ırgatlık yapamaz.

     Son dönemde futbolda yaşanan kaostan, Trabzonspor'un içinde bulunduğu duruma kadar her şeyi, büyük bir samimiyetle yorumlayan Mehmet Ali Yılmaz, çok önemli mesajlar verdi. İşte Efsane Başkan'ın gündem belirleyecek sözleri:

     * 3-5 seneden beri devam eden serbest atışlar (!) var gündemde. Sanıyorum bunda bizim de kabahatimiz oldu, ülkenin gelişmesini iyi planlayamadık, özerk yapıya geçişte acele ettik, bilmiyorum. Federasyonun önünü bu kadar açınca ve havuzdan kulüpler büyük paralar alıp bütçe kurmaya başlayınca işler değişti. Bu bütçe, çoğu kulüplerdeki muhalif ve yönetme isteği olanların iştahını kabarttı. Herkes yönetici olmaya ve 'kulübü biz yönetiriz' demeye başladı. Yönetici-başkan çeşidi değişti, ucuzlama başladı. Gevşemenin ve güvensizlik ortamının sağlanmasının gerçek nedeni, halk ve kamu adına gerçek yetkili olan hükümet üyesinin tutumu oldu. Arkadaşımız federasyonu millete şikayet etti ama gereğini yapamadı. Kulüpler de ona inanıp imza topladı, taraf oldu. Sonuçta ise kongre yaptıramayınca federasyonu güçlendirmiş oldu. Futbolda gereken otorite ve ciddiyet sağlansa bunların hiçbiri olmaz.

     * Biz siyasi baskı olmasın diye özerkliği getirdik. Diğerleri bir yana ama futbol federasyonundaki çok rasyoneldir. Delegesi, üyesi ve kulüpler, yani seçeni bellidir. Ama seçilen grup ne kadar özerk olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti adına denetim, devletin birimlerinden birine verilmelidir. Arıza ve eksik varsa giderilir ya da yargıya havale edilir. Bu da olmuş galiba. Fakat sonuç alınamadan, sayın bakan, kongre öncesindeki açıklamalarında kuşkular ortaya koydu. Bunlar başkan olamazlar, olsalar da almamız gerekir gibi açıklamaları kamuoyunu umutlandırdı. Ardından gelişen süreçte iş ucuzladı. Kulüplerle, devletin halk adına temsilcisiyle, oyuncularla, antrenörle, medyayla bir cıvıklaşma oldu. Kimse kimseye itibar etmez hale geldi. Yazılmayan, çizilmeyen, söylenmeyen ve düşünülmeyen de kalmadı. FIFA'nın bize karışması söz konusu değil. Zaten işin özünde biz, dışımızdakilere karşı birlik olmalı, beraber karşı koymalıyız. Yoksa birbirimizi yiyerek karşılarına gidersek çok ayıp etmiş oluruz, ki ettik.

     * Ulusoy'un hükümetle temasta olduğu konuşuldu. Anayasa mahkemesine rağmen olacağı söylendi. Hükümete yakın kişilerle görüştü, Ankara Büyükşehir Belediye ve Trabzonspor Başkanı gibi. Sonra da onlardan şikayet ediyor. Anlamış değilim. Aday olanlar gidip hükümetin onayını alıyor, kazandıktan sonra da hükümeti suçluyor. Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan durumu var.

      * Hakem komitesi eskiden maaşlı değildi. Komite geldi federasyona bağlandı, maaşlı oldu. Federasyon başkanı, asbaşkanının istediği oluyor. Eskiden seçiliyordu, bağımsızdı. Bunlar olmazdı. Federasyon başkanının keyfi, hakemler üzerindeki atama yetkisinden kaynaklanıyor.

      'İş oyuncağa döndü'

      * Bir gün kala propagandasız, yaptıklarıma güvenerek aday oldum. Dedim ki, verdiğim yetkileri, bir kereye mahsus geri alayım. Çünkü bu bozulmuş düzeni benden başkası masaya vurup, kimseye farklı davranmadan halledemez. Bazı şeylerin söylenmeyeceği bir adamım.

      * Siyasi baskı bana olmaz tabi. Mevcut siyasetçiler üzerinde bir abilik vasfım var. Bana kolay kolay baskı yapmak kimse istemez, yapmaz. Yaparsa da kamuoyuyla paylaşır, gereğini yaparız. Benim zamanımda bunlar olmuyordu. Şahsiyetim, karizmam ve kişiliğim sebebiyle tabii ki. Beni sayıp seviyorlar, ben de onları seviyorum. Hiçbir kulüp başkanı çıkıp benim için beyanat vermez. Verdirtmem de zaten. Hakkaniyet içinde davrandığımı bileceği için böyle konuşmaz. Adaletsiz davranmış olsaydık bugün siz benle röportaj yapmazdınız. Kişiler, ne kadar dürüst, ne kadar becerikliyse o kadar az tartışma olur.

      * Kurullardaki anlaşmazlığı anlamıyorum. Tahkimi kurduk ki, mahkemeye gitmesin, çabuk çözülsün. Ama ceza kurulunu da federasyon teşkil ediyor. Aslında paslaşarak çalışmalılar. Ceza kurulu 5 dedikten sonra, tahkim 2'ye düşürmemeli. Yani bu kadar oyuncak haline dönüşür mü! Bunlar kullanılmaktan kaynaklanıyor. İşin siyaseti ve doğası vardır. Temel prensip küs olmamaktır. Küsüz diye hainlik düşünmemektir. Ayrıca bu işi yönetenler, her maça gidebilmeli.

       * Bakanın federasyonla, federasyonun birebir kulüplerle tartışması yanlış. Birbirine bağlı kuruluşlardır ve medeniyet ölçüsü içinde birbirlerini kabullenmeliler. Örneğin Fener Başkanı, federasyon başkanıyla dost olabilir ancak, kavga edemez. Bu hakkı yok. Bir kulüp, her fırsatta federasyona sataşamaz açığı yoksa, doğruysa...

      * Federasyonu seçme şartının değişmesi lazım. Bir aday gidip kulüplerden yardım istediğinde seçim sonrası taviz vereceği çok açıktır. Kulüpler anlaşıyor, federasyon seçiyor. Bakıyor kim yönetimindekiler, kim hakem kurulun... Zaten taviz vererek, ucuzlayarak başlayan bir iş, göreve geldikten sonra daha da bozuluyor. Yani sonra aranabiliyor, ne haber Ahmet nasılsın diye!

'Beni bile desteklemediler'

     * Adaylık dediğim şartlara bağlıysa olmam. Çünkü ben oy istemem kimseden. Dünkü adam değilim, böyle bir özlemim yok. Kariyerim ortada. Ancak, senin gibi bir ağabeye ihtiyacımız var gibi bir dilekleri olursa üzerime düşeni yaparım. Ama gidip telefon açıp bana oy verin demem.

     * İddaa, futbolun temel sistemini sarsmıştır. İddaa'da güven ortamını kurmak mümkün değildir. İddaa'nın hamiline değil de isme yazılı oynandığında belki çözersin. Bu şartlarda oyuncular da, yöneticiler de, antrenörler de oynar. Hiçbir kulüp istikrarlı bir performans sergileyemedi birkaç senedir. Bu ister istemez insanın aklına iddiaları (!) getiriyor. Teklif alıyorsunuz çünkü. Mesela berabere kal sana şunu vericez derse, kimsenin bunu iteceğini sanmıyorum. Miktara bağlı gibi sanki. İddaa futbolun öcüsüdür! Büyük para geliyorsa kimse bunu göz ardı edemez. Ama yine hep söylediğim gibi bunlar karakter işi. Fakat demek ki, insanoğlu para karşısında hafif gevşiyor.

      * Taraftarların dernekleşmesiyle bir anlaşmalar zinciri oluştu. Susmaları ya da bağırmaları sağlanabilir hale geldiler. Her kulüpte de bunlar var. Basiretli yöneticilerin bunlara tenezzül etmemesi lazım.

      * 2000 sonundaki kongre, Trabzon'un bugünlere gelmesini hazırladı. Eskiden federasyon Trabzonspor'un himmetine ihtiyaç duyardı. Eskiden federasyonun Trabzon'a himmeti varken bundan kompleks edinildi. Ben ağır gelmeye başladım. Kendi koltuğunun altında bir Trabzon olması daha uygun oldu. Büyüklüğünü bir yana bırakıp, o olsun, bu olsun diye, büyük tahribatlar, zararlar verildi. Trabzon'un bundan sonra eski konumuna gelmesi çok zor. Çünkü artık federasyonun himmetine sığınan bir Trabzonspor var. Büyüklüğünü zedeleyen bir tutum içinde. Düşünün ki, seçimde bile beni desteklemedi Trabzonspor. Ki, benim ismimin yazılı olduğu tabelanın altından geçiyorlar!

      * Madden Trabzon ipotek altına sokuldu. Trabzonspor küçültülmüş, bir kişinin himmeti altına girilmiştir. Yani böyle başkanlar aday olmuştur ve kazanmıştır. Ne zaman bağımsız olursa Trabzonspor, ne zaman federasyon oluşumunda etkin konuma geliyorsa o zaman büyüklüğünü de geri alır şampiyon da olur. Ama dediğim gibi Trabzonspor'a aday olanlar önce federasyonla anlaşıp geliyor. Federasyonun da hoşuna gidiyor. O da Trabzonluyum diyor, Trabzonsporlu olmasa da, rahat ediyor, koltuğunun altındaki kulüplerin sayısı artıyor. Trabzonspor'a himmet olmaz, ağalığa yakışmaz. Trabzon ağadır. Ağa bir kesimin ırgatlık yapması çok zordur. Trabzon yönlendiricidir, otoritedir, dediği yapılır. Karakterinde bu var.

'Albayrak dirayetli değil'

      * Trabzonspor, gelecek senenin gelirini, 'abi, imzala da şunu halledelim' diyerek almıştır. Eskiden federasyon abi derdi. Öyle bir başkanı vardı. Hakkımda söylenenlere kırıldım. Tabi yüzüme söylenemedi hiçbir şey ama bakanlık yapmış, başkanlık yapmış, bıraktıktan sonra efsane diye anılan ve sonra yine başkanlığı kabul eden biri için bunlar hoş değildi. Trabzonlular bunu anlar bir tepki verir diye düşündüm ama olmadı. Sevdiklerinden eminim ama tepki olmayınca...

      * Yönetim aday olurken verdiği sözleri tutamadı. Taraftar dernekleri söylüyor bunu. Yıldızların yeri dolmadı. Marcelinho alındı, yıldız olmadığı anlaşıldı. Yıldız alacaksak satılan yıldıza, Fatih'e oranla yıldız alınmalı. Yerini dolduramayacaksan satmak doğru değildir. Şimdi o ayarda bir tek Gökdeniz kalmıştır bana göre.

      * Yönetimde herkes birbirinin kefilidir yaptıklarından dolayı. Ben yapmadım, o yaptı demek olmaz. Bütünlüğü korumak lazım. Herkes aklına geleni söylemez, oturulur, kulübün plan ve programı yapılır, politikası çizilir. Herkes birbirini sahiplenir. Suç varsa müşterektir. Ben bunda yokum diyemez kimse. Anlaşamıyorsanız gelmeseydiniz.

      * Muhalefet acaba aday var mı diye endişe ediyor. Eskiden cazipti ama borçlar artınca sıkıntı oldu. Ben kendim gidersem olur ama şimdi bu kadar enayiliğin faturasını da ödemem doğru gelmiyor. Özverisini yapmış, cebinden para vermiş, hibe etmiş biriyim. Bir işaret versem dolacaklar buralara ama onların 2000 yılı sonunda yaptıklarını bildiğim için aynı duruma düşmem.

      * Mevcut başkanın tarzını pek tutmuyorum. Silik bir kere... Yönetimine sahip değil gibi görünüyor. Yansıyan bu. Yani toplantı sonraları ortak bir açıklama duymuyorum. Farklı konuşmalar görüyorum hep. Burada dirayeti yeterli görünmeyen bir başkan var.

Toplam Okunma Sayısı : 4282  /   Eklenme Tarihi: 08.05.2007

Sitemizde Kayıtlı Diğer Heber Başlıkları
Lemi ÇELİK Başkanlık için adaymı?
Sağlıkta Grev
Trabzonspor Fırsat Tepti
Ehliyet Alacaklara Müjde
Trabzonspor Alt Yapı Seçmeleri
Hardy Yuvada Kaldı.
Yemeksepeti.com satıldı.
Facebook'ta batan 12 Türk
Taraftar öfkeli!
Şırnak'da 5.5 büyüklüğünde deprem
Apple iOS6'yı tanıttı...
UEFA 25 Hazirana Kadar Açıklama Yapacak.
Yaz Tatili Kısalıyormu?
Bedellide Askerlikte son dakika gelişmesi
Meteoroloji'den bir uyarı geldi.
Doğu Karadeniz'de alternatif tatil
Windows 8'le gelen tehlike
Bamba ve Emre Güral ile Anlaşma Sağlandı...
Karadeniz Semineri
Gelin Çiçeği Kursu
Bu köfte, Kupalı Akçaabat Köfte
Herkesin cenneti farklı Trabzon' bizler için bir cennet ...
Merhum Recep Yazıcıoğlu’nun Anısına
TRABZON'UN GÖZBEBEĞİ KANUNİ ANADOLU LİSESİ
Trabzon 2011 tanıtım bannerı
TRABZON SANATEVİ 1. SANAT GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
ALİ KEMAL DENİZCİ’DEN GEÇMİŞTEN NOTLAR, GELECEĞE ÖNERİLER..
www.tsfutbol.com açıldı
8. Beşikdüzü Kültür Sanat ve Deniz Festivali
10.ULUSLARARASI KARADENİZ TİYATRO FESTİVALİ
Trabzon'un artık 4 büyüğü var!
Gümrükçüoğlu: Birlikte yöneteceğiz
Maçka Kültür Merkezine Kavuşuyor
HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ -3
2008 Yılı’nın Başarılı Gazetecileri Yarışması
TEV sergisine fotoğraf ve plastik sanatçılardan büyük destek
Gümüşhane Zigana Dağı'nda 17 kişilik dağcı grubunun üzerine çığ düştü
Maçka Belediyesi
Aile Hekimliği için süreç devam ediyor.
Gençliğin Bilimle buluştuğu tanıtım
Novotel Trabzon'da
Karadeniz Tarım ve Gıda Fuarı
Türkiye’de Tek Trabzon’da
TS yönetimi yanlış yaptı
Trabzon'un İlk E-Kataloğu oluşturuldu.
Takımımız 3 gün izinli
www.visittrabzon.com
Festival devam ediyor.
BEŞİKDÜZÜ PİRİNÇLİK PARK DOLUP TAŞIYOR
IV.ULUSLARARSI MAÇKA-SUMELA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
Akçaabat Festivali Başlıyor
Yeni Bir Kuaför daha hizmetinizde
İntersport Forum Trabzon da açılıyor.
Trabzon ve Rize'de Mobese devreye girdi
Yahya Optik Açıldı
Çernobil Etkinliği
Mehmet Yılmaz Avrupa'yı istiyor.
TLYD Konferans
Kaliteli hizmet semineri
İnternet Haftası
Telekomünikasyon İletişim Başkanı
Pano Krizi
KTÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ, AB PROJESİ KAZANDI
Başkan adayı Sadri Şener'den ziyaret
Trabzonspor Kongresi Ertelendi
Tombul, Sebat'ın başına geçti
Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği Ganita Belgeseli Film Galası
Uçak kazasında 56 kişiyi öldü
Trabzon Barosu 1. Karadeniz Futbol Turnuvası
Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği'nden Konferans
Karedeniz Habere doydu...
1. Karadeniz Oyunları devam ediyor
Şehdimizi Uğurladık
Küçük Adem Balkondan Düştü
Albayrak Kuzey Tv'de
Trabzonspor'da Yeni Atamalar
Yönetime Kongre Baskısı
Trabzon'da FB Alarmı
Başkandan Fatih'e Mesaj
A.Sebat'ın Kurtuluş Maçı
En Pahalı Yabancı Musampa
İki Futbolcu Trabzon'un Yarısı
Doğan "Kupayı Unutun"
Trabzonspor'a Taraftar Morali
Trabzon'da Operasyon
Trabzon'da Trafik Kazası
Tekke Dünya Golcüsü
Trabzonspor'da İmza
Trabzon'da Hedef 4'lük
Gençler'e Farklı Kadro
Trabzon'da Hazırlıklar Başladı
Doğan'dan Tolga'ya Övgü
Gökdeniz Yolun Yarısına Geldi
Tolga "Abartmayın İşimi Yaptım"
DİKKAT: SAHTE MUAYENE VAR!
TEKEL BİNASININ KADERİNİ AKSU BELİRLEDİ
Trabzon 3 Puanla Dönüyor
Gökdeniz Tutulmuyor
Yağmur ve Soğuk Sürecek
Trabzon'da Kaza 1 Ölü 3 Yaralı
Bir Çıkış Bulmalıyız
Kayseri'de Zorlu Mücadele
Yattara Golü Özledi
Umutsuz Olmayalım
İbrahim Akın Can Atıyor
Vali Tek Başına Sorunları Çözemez
Hüseyin İçin Randevu aldılar
Trabzon' un Kader Ayı
Seçiminizi İyi Yapın
Bayanlara Özel Gece
Yattara Operasyonu
2008 Eylem Planı
Trabzon Kafayı Taktı
Vali Okutan Yardım Kapısı Oldu
Zamlar Kapıda!!!
Umutder' den Bir İlk Daha
İş Dünyasından Atılım
Herşey Değişebilir
Ne Varsa Yerlide Var
1 Dakikası 2.873 EURO!
TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ
Trabzon'da Trafik Kazası
Musa Büyük: Olacakmış, ne yapalım
Doğan: Haram yemedik ama!
Trabzon Pusuda
Suzuki Araçları Görücüde
1000 YTL lik Balık
En Anlamlı Tıp Bayramı
Daha Birşey Bitmedi
Yattara Kapışması
Biyonik Gökdeniz
Tıp Bayramında Acı Gerçek
İStiklal Marşını İyi Anlayın
Bunu Yapan Vicdansızdır
65 Yaş Üstüne Özel Muayene
Rüya Erken Bitti
Kaptan Konuşuyor
Musa'nın Kaderi...
Kış Geri Geliyor
Doğan:golden sonra Formdan Düştük
Başkan'ın Açıklaması
Galatasaray 2-Trabzonspor 1
Yattara Telaşı
Gs Maçı Zirve Yarışını Belirleyecek
Trabzon Taraftarının Bilet İsyanı
Trabzon Valisi Ve Merak Edilenler
Esnaf Türkçe İsim Kullanacak
Doğan:Şampiyonluk Hayal Değil
Banko Trabzonspor
Ayman Vazgeçti
Simsarlar Ceza Yedi
Bizde Onların Yaşlarında Olacağız
Doğan: Farklı Kazanabilirdik
Herzaman Her Yerde
Sıradaki Gelsin
Esnaf Gizli İflastadır
Dikkatinizden Kaçmasın
Trabzon Hoşgörü Şehridir
Kapıdan Yolsuzluğun Resmi
Kabus Gibi
Ayman: Şok Bize İyi Geliyor
Trabzon'da Uyuşturucu Operasyonu
Dr. Arslan: Kanser Verilerine Güvenmek Zorundayız
Karadeniz Fırtınası Hep Devam Etsin
Doğan Takımı Fırçaladı
Risp Sezonu Kapadı
Telefon Faresi Yakayı Ele Verdi
Albayrak: Kupa Bizim Olacak
Yükseliş Devam Ediyor
Umut Antepi de Boş Geçmedi
Citroen Tanıtımı
KTÜlü öğrencilerden Protesto
Doğan'ın Israrı İşe Yaradı
Avrupaya Kestirmeden Gitmek İçin Kupa Şart
Hakim İmamoğlu Kansere Yenildi
TTSO ve Şekerbank Protokol İmzaladı
Trabzon'un T'si Türkiye'nin T'sidir.
Kafkas: Kupa Bizim Olacak
İşte Avrupa Yolu
umutu'un yükselişi
Sürmene Ve Araklı'da Kurtuluş Coşkusu
Trafik Canavarı İş Başında
İşte Zafer Anı
Ersen Faktörü
Organ Bağışı Hayat Kurtarır
Meltem 45 Gün Dayanabildi
Bugün Kurtuluş Günüdür
Umut coştu bir kere
Temel ve Fadime İsmi Artık Kullanılmıyor
Doğan:2004 den daha başarılı Olacağım
Yattara Değişmez
Umut: Fatih'in yeri dolmaz
Hamsi Olmayınca İşler Durdu
Trabzonlu Öğrencilere İtalya'da Saldırı
Başkent'de Trabzon Fuarı
Doğan' dan Kart Uyarısı
Kartalın Şansı Yok
Beşiktaş Maçı Biletleri Bugün Satışta
Öğrencilere Ceza Yağdı
Trabzonlular Başkent'de
Genç Atilla Toprağa Verildi
Yattara: Ben Yok Biz Var
Klasını Gösterdi
Doğan:Forvetin Defansa Yardımı Gerekli
Geçlerin Ölüm Hızı
Artık Hesap Üst Sıralar
Stepanov Gözden Düştü
Bu Takımda "Umut" Var
Sevginin Bir Milyon Resmi...
Kendi Asansörünü Kendi Yaptı
Maçka' da Kurtuluş Coşkusu
Gümüşhane'nin Pestili Var
Ayağımızı Sağlam Basalım
Golü Unuttular
Deplasman Kabusu
Esnafta Tapu Sevinci
2007 model Trabzonspor
Ceyhun: Fatih Tekke Gibi Olmak İsterim
Musampa'da Düşüş
Volkan Abi Abiliğini Yaptı
Sofben Yine Can Aldı
Sıra Denizli'de
Stepanov Yedek Kalınca
Hüseyin Değişti
İnternet Kafelere Ceza Yağdı
Damlanura Yardım Zamanı
Tolga ve Hasan ile 3 yıl daha
Yolcu Yolunda Gerek
Derbiye Kadar Kayıpsız
Karadeniz'in Yöresel Ürünleri Artık İnternette
İşte Aşkın Kanıtı
ÖSS Başvuruları Başlıyor
Yeni Teşvikler Şart
Gaziantep Geçilecek Başka Yolu Yok
Durum Hiç İyi Değil
Trabzon'da Mutlu İsveçli
Kurşun Yağdırdılar
Gözler Müfettişlerde
Belediyeler Çalışıyor
İşsiz Sayısı Artacak
Asistçiler Var Yinede Gol Yok
Devre Arası Kasaya Yaradı
Derde Deva Doğan
Acıları paylaşıldı
İngiliz Müşteşar Trabzon'da
Otobüsçü Akaryakıt Kurbanı
Doğan: çok güzel oluyoruz
Tolga 2010!a Kadar Trabzon'da
Gaziantep Mesaisi
Gerçekleri Mahkemede Anlatacak
Trabzon Huzurun Adresi
Smast Cezaevinde Kral Gibi
Coştur Bizi Trabzon
145 Gündür Deplasman Özlemi
Altuntaş İstifaya Zorlanıyor
Çömlekçi Cinayetine 26 Yıl Hapis
Dink Cinayeti İle İlgili Bir Tutuklama Daha
Trabzon'a Sahip Çıkanlar Buluşuyor
En Fazla Fındık İtalyaya Satıldı
Ceyhun: Baskı Beni Ateşler
İstifası İstendi
Fatih Akyel Gençlerbirliğinde
Trabzon'a Sahip Çıkıyorlar
İzair Uçağı Trabzon' a İnemedi
Doğan: Tur Heniz Garanti Değil
Protokolde Gerginlik
Nihayet Yüzümüz Güldü: 1-0
Suikast 11 Ay Önce Haber Edildi
Trabzon'da Feci kaza
Trabzon' da Kupa Mesaisi
Ersen Martin Golü Unuttu
Ceyhun'da sona doğru
Suçları Ne?
Altay: Hainlik mi yaptık?
Kayseri Galibiyeti Takımı Ateşler
Szymk Kulüp Arıyor
Sol Çağdaşın
Pelitli Kurtlar Vadisi Değil
Kolbastı Yılların Geleneğidir
Ogün Samast Tutuklanacak
Hayatım Futbol
Ne Tekmeymiş...
Ceyuh Geldi Geliyor
Cinayette Gözaltı 10'a Çıktı
Trabzonlu Genç Kandırılmıştır.
Çocuklarınıza Sahip Çıkın
Artık Çok Geç
Ayman:Seyirciye Hayran Kaldım
Transfer Harekatına Devam
Bazen Güzel İşler de Olabiliyor
Vali Yavuzdemir Gençliği Uyardı
Asıl Suçlu O mu?
Tıbbi Hatalar ve Hasta Güvenliği Konferansı
Sıradaki İsim: Ceyhun
Marce Golle Başladı
Efsane Geri Döndü
Ankara' da Trabzon Sergisi
Transferde Şampiyonuz
2. Yarı Bambaşka Bir Trabzonspor
İşte Yattara Fırtınası Başlıyor
Kalkınma Vakfı Genel Kurul Yaptı
Üç Köye El Konuldu
Trabzon'un 4 Büyük Çilesi
Trabzon Esnafı Son 5 Yılda İflas Etti
Ve Eller Madrid'te
Erkan'da Tamam
Yeni Karadeniz Fırtınaları
Kara Bir Yıl Oldu
Hacı Karşılaması Kanlı Oldu
ADD: Yaşar Kemali Kınıyoruz
Sanayiye Yeni Yol
Eller Madride Doğru
Ömer Rıza Artık Oynamak İstiyor
Ayman'ı Lens'in Elinden Kaptık
Kuzey Irak Trabzon Esrar Hattı
Avrasya'dan Sonra İpekyolu
Unutmak Mümkünmü
THY Rekora Koşuyor
Durmak Yok
Dediğini Yaptı
Risp Ve Ayman Tamam Sıra Erkan' da
Vakfıkebir Yasta
En İlginç Suç Duyurusu
Balıkçının Fındık İsyanı
Film Gibi Transfer
Bu İş Sonuçlansın Artık
Marce Trabzon'a Veda Etti
Doğu Anadolu Donuyor
Yapıldı Yapılmasına ama...
Yine Şofmen Yine Bir Can
Korsan Çaya ÇAYKUR Darbesi
Kamp Onlara Yaramadı
Gücünü Kanıtladı
Szymek İçin Uefaya
Haberciler Kaza Geçirdiler
Aman Yere Çöp Atmayın
Memurların Ek Maaş Zamları
Erdinç'te Karar Beklentisi
Ve Marce Satıldı
Sınır Ötesi Yatırım
Konut Fiyatları %25 Düştü
Transfer Sıkıntısı
Yine Kayıptayız
En Büyük Transfer
2. El Araba İşi Durdu
Durum İyi Değil
Ayman Çıkmazı
Trabzon'dan Ayrılmam
Bu Nasıl Sağlık Ocağı
Borçlar Tatlıya Bağlanacak
Memurlara %2'lik Enflasyon Zammı
Marce 2007'de Bomba Gibi Olacak
Risp'te Sona Doğru
Ayman Trabzonsporda
Yattara'dan İyi Haber
İlk Hacı Kafiesi Geldi
Vatandaşın Elektriğini Kesene Ceza
Cezaevine Uyuşturucu Servisi
İnanılmaz Ama Gerçek
Siyah Uyarı
Karayollarına Uyuma Cezası
Trabzon Havalimanı Yolcu Sayısını 4e Katladı
Acı Kaza
Hava Kirliliği Uyarısı
KİTlere 20 bin Personel Alınacak
Hazırlık Maçları Yabancı Takımlarla
Şenol Güneş Gitmeden İçini Döktü
Sayitoğlu: Hedef Devler Ligi
Kavgayı Ayırırken Canından Oldu
Trabzon'da Yangın 1 Ölü
Şadan Eren: Ekonomi İyi Yolda
Futbolcular Kurban Kestirdi
Alan da Memnun Satan da
Çobanlar Ölümden Döndü
Asayişte Demir Yumruk
Şehir İçi Aramaya Zam
Szymkowiak İçin Noter Tespiti
Çalışmalar Aralıksız Sürüyor
Kivi Üreticileri Birliği Destek Bekliyor
Elektrik Kesintileri Esnafı Çileden Çıkarttı
Altın Madeni Can Aldı
Kurban Pazarında Yoğunluğa Devam
Szymek ile son görüşme
Transferde Ses Seda Yok
Martinez Satılmıyor
Memur Emeklisine Katsayı Zammı
İnternet kafe Operasyonu
Trabzon-Batum Demiryoluna Rakip Çıktı
Huzurevinde Yılbaşı Kutlaması
Ankara' da Pazarlığa Devam
Sizmisiniz Şikayet Eden
Antalya da Trabzon Fırtınası
Hamsi Fiyatları Fırladı
Trabzon-Rize Karayolu Kapandı
Kar Tatili 1 Gün Daha Uzadı!
Trabzonsporda Oynamak İsterim
Kayak Tesisleri Şenlendi
Kurban Satıcıları Dertli
Trabzon beyaza büründü!
Trabzon'a Yeni Kültür Merkezleri
Şalpazarı'nda 1 Gün Okullar Tatil
THY'den Bayramda Ek Seferler
Bu Kadarı da Olmaz
Trafik Kazası
Çaykur İçin Sadece Rize'de 17000 Başvuru
Tiyatro Keyfi
Zigana İçin Birlik
Szymek Formulü
Helal Sana Yattara
Kahveye Giden Erkeğe Ceza
Örnek Arkadaşlar
Yeni Adliye Binası İşi Tamam Gibi
24 Milyon Euro İçin Seferberlik
Hocanın Yabancı Kararsızlığı
Antalya Kampı Başladı
Transfer Gündemi
Karadeniz'de Kanser Artışı Yok
Trabzon'da Trafik Kazası
Belediye Dikti Karayolları kaldırdı
İşte Trabzon'un Ölüm Noktası
Teşekkürler Tunalar
Avrupa Trabzon’a taşınacak!
Şeffaf Bir Yönetim Yönetim Anlayışı Uyguluyoruz
FİSKOBİRLİK borçları temzileyecek
KTÜ'den Güneş Enerjili Otomobil
Trabzon'da Operasyon
Trafik kazası: 2 ölü
Yanbolu Deresi'ne 6 bin Deniz Alası